Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Nowy turniej na Deluge  (Przeczytany 2379 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vtz

• Moderator Klanów
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 155
  • a.k.a. Rudy Karzeł
  • Steam ID: Mój status Steam
Nowy turniej na Deluge
« dnia: Grudzień 08, 2018, 21:42:35 »
Hej wszystkim!

Do IV Ligi The Deluge zostały już tylko niecałe 3 miesiące, także myślę że przyszła pora na rozegranie jakiegoś pomniejszego turnieju na Deluge. Do dotychczasowej administracji, czyli mnie i New wara, dołączy jeszcze kilka osób, także rąk do pracy raczej nie zabraknie.
Najważniejszą rzeczą jest ustalenie jaki to będzie turniej. Jako że może to być dość spora dyskusja, uznałem, że wątek na Tawernie będzie dobrym na nią miejscem.
Mam na razie kilka propozycji, ale oczywiście zachęcam do zgłaszania własnych.

-Turniej kawalerii

Byłoby to coś na kształt Turnieju Groupfightów Czeremisa z ubiegłego roku. Format 5v5 lub 6v6. Wszyscy respią się bez broni i wybierają broń z dostępnych na spawnie - byłaby to wyłącznie broń jednoręczna, bez koncerzy, łuków itd. Możnaby też pokombinować trochę ze statystykami koni, aby nie było oczywiste, który koń jest najlepszy.

-Turniej minisparingów

Znowu chodzi o grę w małym formacie, czyli 5v5. Ideą jest zagranie czegoś luźniejszego na Deluge, oraz żeby małe ekipy również miały szansę coś pograć. Prawdopodobnie gralibyśmy mniej rund (resp ft3 zamiast pełnych 5 rund) i tylko na najmniejszych mapach (np. Coastal Village czy Inn)

-DWC

Możemy też zagrać sprawdzone już DWC, ewentualnie z lekko zmienionym formatem, gdyby były jakieś sugestie co do niego. Tradycyjnie zagralibyśmy 3 edycje jedna po drugiej.

Tak jak pisałem wcześniej, zachęcam do zgłaszania własnych propozycji na turniej, albo uwag do moich pomysłów.

Offline Moontoor

• Moderator Globalny
  • Utracjusz
  • **
  • Piwa: 108
Odp: Nowy turniej na Deluge
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2018, 22:08:39 »
wszystkie te propozycje są bardzo ciekawe i warto je zorganizować. Osobiście najbardziej jestem ciekawy tego turnieju sparingów 5v5.
Dumny założyciel najgorszego pułku w historii!
(click to show/hide)

Offline New_war

• Opój
  • *
  • Piwa: 16
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2018, 22:22:12 »
Osobiście, całym serduszkiem 💛, jestem za turniejem kawalerii. Uważam, że to dość innowacyjny pomysł od czasu wprowadzenia zwyklych Gf'ów.

Offline Moontoor

• Moderator Globalny
  • Utracjusz
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2018, 23:08:32 »
Z opisu wynika, że byłby to typowy mecz wzorem z NW. Nie jestem pewien czy na Deluge grałoby się tak dobrze, ze względu na słaby manewr koniem oraz (przedewszystkim) na deluge bardzo ciezko pokonac konnego jezeli jest się na piechocie z samą szablą. Wypadające szable i dużo hp koni może być nie do pokonania... ale w sumie za błędy w postaci utraty konia trzeba płacić prawda? Mam mieszane uczucia ale i tak jestem na tak. Warto spróbować coś nowego.
(click to show/hide)

Offline Adamek321

• Opój
  • *
  • Piwa: -13
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2018, 23:13:33 »
Myślę ,że granie kolejny raz DWC to marnotrastwo potencjału i czasu - to już było ,więc można sobie darować.Format 5v5 byłby wysoce niezbalansowany gdyż pistolety byłyby zbyt dobre OP tak samo jak rzutki . (chorąży + oficer = 4 pistolety/4 fragi).Najsensowniejszy jest tutaj turniej kawalerii - czyli to od czego czekałem tyle czasu ,idealnie pokaże kto ma najlepsza kawę na delugu :) (nic przy koniach nie majstrujcie gałgany !)

Offline Bazi

• Opój
  • *
  • Piwa: 67
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2018, 23:36:29 »
Świetny pomysł! Turniej kawaleryjski na Delużą byłby powiewem świeżości, o ile można tak powiedzieć mając za przedmiot śmierdzące zwłoki.
PS. Bez koncerzy oznacza, że użycie lanc jest dopuszczalne?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2018, 23:40:59 wysłana przez Bazi »

Offline Moontoor

• Moderator Globalny
  • Utracjusz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2018, 00:02:24 »
Format 5v5 byłby wysoce niezbalansowany gdyż pistolety byłyby zbyt dobre OP tak samo jak rzutki . (chorąży + oficer = 4 pistolety/4 fragi).
Wystarczy wprowadzić zakaz oficerów i chorążych... specjalny format to i zasady specjalne.
PS. Bez koncerzy oznacza, że użycie lanc jest dopuszczalne?

byłaby to wyłącznie broń jednoręczna
(click to show/hide)

Offline Filcefix

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 141
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2018, 00:12:12 »
 Ja nie wiem co za problem jest wziąć jakąkolwiek jednostkę konną, bez zrespienia się z pistoletami, itp. Naprawdę grają w to same dzieci, albo mongołki co się do zasad nie mogą dostosować? Zwłaszcza że chyba jest sędzia co nie, to może wywalić na zbity pysk takiego delikwenta, albo team.

Offline Szeki

• Moderator
  • Pijus
  • *
  • Piwa: 42
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2018, 00:44:51 »
Problem z pistoletami byłby na sparingach w formacie 5v5 nie na turnieju kawalerii.

Osobiście chciałbym zobaczyć format 5v5 ale (zawsze jest jakieś ale) nie wystarczy "po prostu" zbanować oficerów i chorążych bo jednostek z dwoma pistoletami jest znacznie więcej w każdej ze frakcji która takowe posiada. Jeśli nie chcemy wyjść z założenia ,że to deluge gdzie nie można zbalansowac każdej frakcji a balans zachowa się dzięki zmianie frakcji, trzeba by  do tego przysiąść i zbanować niektóre jednostki/ wprowadzić zasady odnośnie używanie innych czy podnoszenia ekwipunku zdobytego na przeciwniku. Ponadto zbanowanie nawet części pistoletów mogło by się źle skończyć grając np na chanat albo ottoman gdzie w przypadku tych pierwszych gdzie nie ma metalowych tarcz tak u tych drugich są one obok oszczepów i łuków ogromnym atutem.

Kawaleria też byłaby spoko (można by dać jakieś nadziaki obok szabelek, pałaszy i innych reitschwertów).

(click to show/hide)
(click to show/hide)
Wiadomo, że SI wygra))

Offline Rafio2003

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2018, 10:51:05 »
Myślę, że najlepszym wyborem jest turniej cav, z pewnością jest to coś nowego. DWC nie jest złe, lecz myślę, że lepiej postawić na coś mniejszego, więcej drużyn, więcej zabawy ;) turnieje piechoty 5v5 na delugu zbytnio nie mają sensu z bronią palną, co do tego trybu popieram argumentacje adamka.

Offline Moontoor

• Moderator Globalny
  • Utracjusz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2018, 13:02:50 »
Na DP muszkieterzy zabierają po 3 muszkiety i mogą je ładować w ruchu. Mimo to nikt tam nie narzeka na brak melee. Może warto spróbować dla próby zagrać taki sparing i sprawdzić czy faktycznie będzie tak źle?
(click to show/hide)

Offline Jessica

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2018, 13:56:18 »
Ja osobiście najchętniej zobaczę sparingi 5vs5. Według mnie granie turnieju na cav jest średnim pomysłem bo na deluge nie ma zbyt wielu osób, które chętnie i sprawnie grają kawalerią a co za tym idzie wystarczyłoby zgarnąć jaglaka do teamu i w zasadzie wszystko wygrane, gdyż większość osób, które gra konnymi nie radzi sobie w melee na koniach a jedynie kosi piechotę lub ewentualnie ostrzeliwuje innych konnych unikając przy tym bezpośredniego starcia. Zresztą nie wydaje mi się by turniej konny był też tak bardzo popularny biorąc pod uwagę, że w większości klanów brakuje nawet tych 3 podstawowych konnych na mecze a jednak większość osób nie lubi grać konnicą. Natomiast sparing 5vs5 byłby fajną odskocznią od normalnych meczów. Można by wtedy wprowadzić ewentualnie limit na 2 pistolety na team lub coś w tym guście (byłoby to raczej sensowniejsze niż banowanie jednostek) oraz na przykład limit na max 2 łuki by też nie było sytuacji, że pięciu łuczników ostrzeliwuje muszkieterów, którzy nie mają co zrobić, nie wiem czy sensownie nie byłoby wprowadzić zasadę by grać bez konnego, gdyż o ile na normalnych sparingach konnice łatwiej zabić jak ma się 10 piechociarzy tak na takim mini sparze to już 1 konny w zasadzie porobi całą drużynę jak tylko wbije się w odpowiednim momencie (a konny łucznik to już w ogóle skazałby wrogą drużynę na instant przegraną). Dodatkowo myślę, że taki turniej mini sparingów miałby dużo większą popularność, w końcu dużo łatwiej na deluge zebrać nawet i z 10 drużyn (5 osobowych drużyn) złożonych z dobrych graczy niż znaleźć w jakimś klanie chociaż pięciu przeciętnych konnych. Tak dla przykładu to pewnie samo SI byłoby w stanie wystawić 2 a może nawet 3 teamy całkiem niezłych graczy.
2k79 - Still waiting for The Deluge patch...

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Towarzysz
  • *
  • Piwa: 875
  • PodPułkownik 1ppS, Cesarz THD, Giermek 21pp
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2018, 15:12:44 »
Każda inicjatywa spoko, chociaż najmniej mi się podoba ten cały pomysł z turniejem kawalerii.

Offline Garfieldoo

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 12
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2018, 17:37:18 »
Najciekawszym pomysłem jest 5v5 z racji tego, że deluge nie ma długiej listy klanów i można podzielić właśnie te klany, które mają po 30-40 graczy na mniejsze teamy, nawet masoni może zbiorą pięciu graczy czy starzy hitmeni, również można liczyć na zespoły spoza samego deluge, a co do tego, jak będą wyglądały takie minisparingi, możemy przecież to w bardzo prosty sposób ustalić. Tak jak Jess napisała, turniej kawaleryjski na deluge nie wypali, z powodu tego, że klany ledwo posiadają tych 2-3 konnych nie licząc SI czy ChM.
DWC? W sumie czemu by nie zagrać jednego czy dwóch dwc, które na tydzień czy dwa przed ligą sprawdzą zasady, regulamin i mapy np.

Offline Muzg

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 22
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2018, 15:54:57 »
Z opisu wynika, że byłby to typowy mecz wzorem z NW. Nie jestem pewien czy na Deluge grałoby się tak dobrze, ze względu na słaby manewr koniem oraz (przedewszystkim) na deluge bardzo ciezko pokonac konnego jezeli jest się na piechocie z samą szablą. Wypadające szable i dużo hp koni może być nie do pokonania... ale w sumie za błędy w postaci utraty konia trzeba płacić prawda? Mam mieszane uczucia ale i tak jestem na tak. Warto spróbować coś nowego.
Ja nie wiem co za problem jest wziąć jakąkolwiek jednostkę konną, bez zrespienia się z pistoletami, itp. Naprawdę grają w to same dzieci, albo mongołki co się do zasad nie mogą dostosować? Zwłaszcza że chyba jest sędzia co nie, to może wywalić na zbity pysk takiego delikwenta, albo team.
Myśmy kiedyś wewnątrz klanu grali "mini turnieje" kawaleryjskie 2 rajtarów vs 2 rajtarów z bronią palną, różnymi końmi itd. i wychodziło to bardzo fajnie. Posiadanie 2 pistoletów przez każdego jeźdźca nie powodowało "masakracji ogniowej" czego tutaj część się obawia i bardzo często dochodziło do walki wręcz.

Po za tym to, że na jNW gra się jakieś mecze kawaleryjskie wyłącznie na broń białą nie jest żadnym wyznacznikiem tego, że jest to jedyna słuszna droga. Uważam osobiście, że ustawienie rozsądnego limitu hajsu rozwiązałoby kwestie balansu między walką na broń białą, a dystansową.

Zobaczcie sobie jak wyglądają mecze kawaleryjskie i jak sprawuje się tam broń palna:
https://www.youtube.com/watch?v=IOpDRWIulJM&index=64&list=PLpJGrntsR-xBJyb4HSOwXMe2lv0J7aoTT&t=0s
https://www.youtube.com/watch?v=Vx3HvXzspKY&index=9&list=UUYrghAwGNo_urcXDcHi9cCQ
https://youtu.be/DmpoynweCZ8
https://www.youtube.com/watch?v=HO8lRzwm_Tk

Jako osoba, która chyba najbardziej na delugu obcuje z pistoletami mogę wam poświadczyć, że teoria celności pistoletów, a praktyka to dwie różne strony - przed bitwą pod Lechem oboje z Czeremisem byliśmy pewni, rajtarzy posiadający po 2 pistolety zmasakrują piechotę w której tylko połowa osób miała muszkiety. I co? Gunwo.

Oba teamy powinny jednak mieć te same jednostki np. rajtarzy szwedzcy vs rajtarzy szwedzcy, chorwaci vs chorwaci, tak by żadna z stron nie była faworyzowana przez możliwości ekwipunku, statystyk postaci itp. Turniej takowy można by przeprowadzić w systemie 3v3 (lub więcej o ile obie strony będą mogły ich wystawić).

Tak jak Jess napisała, turniej kawaleryjski na deluge nie wypali, z powodu tego, że klany ledwo posiadają tych 2-3 konnych nie licząc SI czy ChM.

Taaa... przyszło by Hakka i by was zmiotło.
- Muzgu co będziemy robić dziś w nocy?
- To samo co zawsze, spróbujemy przejąć władze nad Delugem!