Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Autoblock na Turnieju GF  (Przeczytany 8570 razy)

Opis tematu: Od dobrobytu się niektórym w rzyci poprzewracało

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czeremis

• Pijus
  • *
  • Piwa: 81
Autoblock na Turnieju GF
« dnia: Sierpień 05, 2017, 19:19:31 »
W związku z dobiegającym końca turniejem groupfightów niestety mam do poruszenia bardzo nieprzyjemną kwestię, która wynikła w jego trakcie.

Już dawno temu, w 3 kolejce po meczu NWSsie vs Gallóglaigh przyszli do mnie na TS mocno podburzeni Hawer i Gero z zażaleniami, że Wilson (grający w turnieju pod nickiem NWSsie_Talar) ma autoblocka i podobno "wszyscy o tym zawsze wiedzieli". Wyśmiałem ich wtedy, bo po kim jak po kim, ale po tej dwójce można się czasem spodziewać dziwnych pomysłów i płakania o kijwieco, kiedy się nie mogli pogodzić z faktem, że jakieś ChRy pokonały najlepszych prosów na Deluge. Tydzień później odezwał się do mnie Filc, stwierdzając, że dziwna sprawa, ale też mu coś ten Talar śmierdzi...
 Chcąc nie chcąc, jako organizator turnieju musiałem coś z tym zrobić, i tak od 4 kolejki zarudniliśmy Muzga do nagrywania wszystkich meczy NWSsie z perspektywy Talara, z zablokowaną kamerą na jego widoku (parę osób miało do mnie pretensje na którymś meczu, że nie odblokowałem specta - teraz już wiecie dlaczego i chyba wybaczycie :P). Przez kolejne tygodnie zbieraliśmy materiały żeby je potem przejrzeć i zweryfikować, a w międzyczasie konsultowaliśmy to z paroma innymi, doświadczonym w Warbandzie i zaufanymi ludźmi, jak IvE czy Kasztan (Andrew Golara z Masonów). Ponadto w okolicach 8 kolejki sam (!) odezwał się do mnie lider Cyklopów, GodlikeRaya, z informacją że jeden z jego ludzi o nicku Shor (gość prowadzi własne klany na innych modach) oglądał filmy Muzga i nabrał podejrzeń co do niejakiego Talara, nawet podesłał mi kilka z tych scenek które umieszczę poniżej. Piszę to żeby sobie ktoś nie pomyślał, że wmówiłem sobie jakieś chore urojenia Gera w które wierzę bo nie lubię ChR-ów. Coś raczej jest na rzeczy skoro różni ludzie zupełnie niezależnie mnie o tym zaalarmowali...

Wszystkie zamieszczone niżej urywki pochodzą z oficjalnych nagrań turniejowych meczy, dostępnych na kanale Muzga, linki w spoilerze

Materiałów jest sporo, umieszczam tutaj jedynie część z tych najbardziej podejrzanych. Podzieliłem je na 2 kategorie, rzeczy niemożliwe do zrobienia bez auoblocka, oraz druga, rzeczy w teorii wykonalne, ale albo niesamowicie trudne i fartowne, albo po prostu bezsensowne, których osoba grająca bez autoblocka by nie robiła, bo nie ma po co. Ta pierwsza kategoria rzecz jasna służy jako twarde dowody, druga tylko unaocznia że wszystko skleja się w logiczną całość.

Część pierwsza, czyli Talar czaruje

1) Dowód koronny - na gifie tylko pokazana interesująca nas akcja, koniecznie odpalcie ten urywek filmu bo na nim jest dźwięk. Słychać jak Talar wykonuje 2 różne bloki w odstępie milisekund, najpierw szablę, a potem pikę, dla normalnego gracza to jest niewykonalne.

(click to show/hide)

2) Kolejny najlepszy dowód, Talar przeczuwając atak od tyłu zaczyna się obracać kręcąc w prawo z prawym blokiem, no standardowa procedura. Nic dziwnego gdyby nie to, że jeszcze podczas tego obrotu nagle zmienia mu się blok na lewy, zanim w ogóle gracz ChL kończący animację swojego ataku 2h pojawił mu się w kamerze (a to na niego program zapewne wyłapał blok, był bliżej niż sojuszniczy teber). Pierwszy gif orientacyjny co się dzieje, na drugim w spowolnieniu dokładnie widać, że zmienia blok na lewy podczas gdy kamera nieprzerwanie brnie w prawo i to w momencie gdy nikogo nawet nie widzi.

(click to show/hide)

3) Magiczny blok Jak nie jesteś w stanie się szybko przekręcić, to normalnie w takie sytuacji robisz lewy i modlisz się żeby warband wyłapał pod takim kątem, ale nie kiedy masz autoblocka, z którym możesz kręcić kamerą w lewo i jednocześnie robić prawy blok! Na drugim gifie puszczone w dużym spowolnieniu, widać że kamera ani odrobinkę nie skręca mu w prawo. Na filmie w stosownym momencie słychać blok, to się nie odbiło od ciała.

(click to show/hide)

Część druga - Talar bogiem Warbanda

1) Blokowanie sojuszników, przyjrzyjcie się po kolei co on tak naprawdę na tym gifie robi
1. Górny od tebera
2. Prawy od tebera
3. Lewy od berdysza *
4. Górny od berdysza
5. Lewy od tebera
6. Na odchodne prawy od jednego i drugiego
* - gdyby robił te bloki celowo, to by nie puścił w momencie jak akurat na serio ktoś go może dziabnąć jak tutaj...

(click to show/hide)

2) "Cotusieodjaniepawla" - Dziwnym zbiegiem okoliczności zamiast bronić się przed wywijającym dwuręczniakiem, Talar postanawia zrobić górny blok i wyłapać nim atak swojego sojusznika, który szedł prosto na łeb przeciwnika.  Nie ma to związku z piką przed Talarem, bo po wyłapaniu tego ataku puszcza blok i dopiero chwilę później go podnosi na pikę. Gif tylko pokazuje akcję w spowolnieniu, na filmie słychać, że był blok. I to jest na pewno ten blok, bo coś się z atakiem Ukrzepickiego musiało podziać.

(click to show/hide)

3) Po co atakować, kiedy można znowu blokować sojuszników? 

1. Prawy blok
2. Górny blok *
3. Prawy blok *
4. Lewy blok
5. Lewy blok (już po zabiciu wroga)

Przyjrzyjcie się kogo on po kolei blokuje. Tylko pod numerem 4 zdarzyło się, że przeciwnika
* - zobaczcie jak szybkie przejście pomiędzy tymi dwoma, w dodatku blok nr 3 wyłapuje już kończącą się animację

(click to show/hide)

4) Pięta Talarowa - Czemu tak świetny manualista nie był w stanie zablokować zamierzającej się na niego piki kiedy miał tyle czasu na blok? Może coś wspólnego ma ten szablista machający poza zasięgiem Talara, niemniej jednak będący bliżej niż pikinier...

(click to show/hide)

5) Bo na Ukrzepa to nawet swoi muszą uważać - Tu nawet nie ma żadnego ryzyka teamkilla z takiego dystansu, czemu ciągle blokuje Ukrzepickiego zamiast skupić się na przeciwniku?

(click to show/hide)

6) Feinty? Przecież to nie działa - Błyskawiczna reakcja na feinty Hawera, kiedy ten stoi daleko poza zasięgiem. Ale co szkodzi na ślepo kliknąć prawy?

(click to show/hide)

7) Nie ze mną te chambery! - Hawer i ten gość z CCS się postarali, miało być tak pięknie. Tego się akurat nie ma co czepiać, ale w zestawieniu z bardziej dowodowymi materiałami jedynie potwierdza hipotezę.

(click to show/hide)

A teraz coś, na co pewnie malo kto póki co zwrócił uwagę - zauważyliście, żeby Talar w którymś momecie robił jakieś feinty, czy atakował z jakąkolwiek większą finezją niż przytrzymać lewy i puścić? Blokuje jak mistrz dueli, atakuje jakby w Warbandzie miał może 10 godzin. Tak, niby prosta, chamska technika, ale działa. No tylko mam wrażenie, że wcale jej celowo nie stosuje, bo wynika to z podobnych względów o jakich poinformował mnie poniższy jegomość.

(click to show/hide)

Brzmi znajomo? Nikt nie powiedział że to ten sam autoblock, na internetach pewnie jest z 15 różnych wersji tego szajsu, ale o ile działają na podobnej zasadzie, to to by się nawet zgadzało z obserwacjami, pooglądajcie sobie po prostu pełne filmy z Talarem w roli głównej i spróbujcie powiedzieć, że nie widać żadnego związku...

Uwagi końcowe:

Chciałbym podziękować wszystkim osobom które były zaangażowane w sprawę, pomogły udowodnić co było trzeba i dochowały tajemnicy. Dziękuję Muzgowi, Bartanowi, Filcowi, Ivemu, Kasztanowi, i również GodlikeRay'i i Shorowi, chociaż tu tego raczej nie zobaczą. Hawer i Gero co prawda nie byli wtajemniczeni bo bałem się że podziałają zbyt porywczo, ale mając jaja żeby mi to zgłosić, przysłużyli się równie dobrze, jak nie więcej - Bóg zapłać!
Pośrednio dziękuję też Ukrzepickiemu, gdyby nie Twoje dzikie ataki, Talar nie miałby tyle okazji do bezsensownego prezentowania możliwości swojego autoblocka ;)
Popowiczowi chwała za dostarczenie ciekawych informacji o działaniu tego syfu. Prosze go nie wywalać z klanu za zdradę czy coś, on nawet wcześniej wprost zaprzeczył jakoby Wilson używał autoblocka na turnieju. Ale że ogólnie ma taką zabawkę, to już co innego :P
Może i naiwnie, ale oczywiście zakładam, że nikt z ekipy ChR nie wiedział o tym że Wilson używa cheatów na turnieju i nie ma nic na sumieniu. Poprzestańmy na tym.

Werdykt:

Nie pozostaje nic innego jak ogłosić oficjalną dyskwalifikację drużyny NNNNNWSsie z turnieju GF z powodu użycia cheatów na meczach.

Szkoda, bo w moim odczuciu ta ekipa spokojnie by wywalczyła podobną pozycję grając normalnie, bo uczciwie wyskillowanych ludzi im w składzie nie brakuje. Ale jak się zachciało bawić w autoblocki to trudno, szanse przepadły. Normalnie rozważyłbym jeszcze wpis na delugową czarną listę dla samego cheatera, ale ze względu na to iż Wilson gra na delugu już od paru ładnych lat i nigdy nie stwarzał żadnych problemów, uznaję, że coś mu po prostu chwilowo odwaliło i nie ma sensu spisywać gościa na straty.

A żeby zakończyć temat nieco milszym akcentem, bonusowy wycinek który skleiłem w przerwie od szukania dowodów ;)

PS: Do Ukrzepa nic nie mam, on zawsze tak wymiatał. Szkoda że ktoś inny sprawił, że to poszło na marne.
Vid Breitenfeld vi togo Pappenheim i vår famn;
vi skrefvo på Kronenbergs brynja vårt namn;
vi svedde grått skägg för Tilly vid Lech;
vi blödde med kungsblod vid Lützens häck.  

Offline Hendryk

• Opój
  • *
  • Piwa: 9
Odp: Autoblock na Turnieju GF
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2017, 19:31:42 »
No i wyszedł ChaeR z worka! :)

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 251
  • Napoleon jest moim ulubionym wodzem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2017, 19:36:51 »
XDXDDDDDD

Cytat: Moontor
Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 342
  • A proper wife should be as obedient as slave
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2017, 19:39:46 »
Werdykt wydaje się słuszny. Do mnie dotarły najbardziej 4 i 6 punkt. Miło, że zwracacie na to uwagę.

Oczywiście jak się jest ogarniętym duelkidem to się zdarza blokowanie wielu ciosów od wielu przeciwników na raz.
(click to show/hide)

Tylko tutaj gość broni się momentami niczym Gibby, ale atakuje i porusza się już jak zupełne drewno, które nie ma nawet 100h.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2017, 19:41:10 wysłana przez Bojar »

Offline kasztan

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 16
  • REF_kasztan
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2017, 19:53:53 »
Mnie rozbawiło, jak blockował sojuszników, którzy wykonywali atak jakoś zza pleców lub totalnie z boku. Punkt 2. Jak ten moment "odnalazłem", to nie mogłem uwierzyć, że to jest w ogóle możliwe. Dwa chamskie bloki na sojusznikach, jeden po drugim, kiedy one tak na prawdę nie mają żadnego sensu i ataki są ledwo co zauważalne. #NoToCheaters
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2017, 21:55:05 wysłana przez kasztan »

Offline Dyl_Sowizdrzał

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2017, 20:15:00 »
Cóż, wobec takich dowodów i mi, jako dowódcy ChR na turnieju (Corvo), zostaje zgodzić się z werdyktem. Ze swojej strony mogę zapewnić jedynie, że (jeśli to prawda, bo ja wciąż nie byłbym taki pewien, czy ab posiada) nic o tym nie wiedziałem, brałem jedynie najlepszych z klanu, a w trakcie turnieju, jako że sam brałem czynny udział w grze dowodząc i przede wszystkim walcząc trudno było cokolwiek zauważyć. Mam nadzieję, że i pozostali klanowicze, nie byli tego świadomi (jeśli cokolwiek podejrzewali). Dziękuję za grę i nie mam żadnych pretensji co do kary (bo mimo moich wątpliwości, z większością przecież się nie wygra).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2017, 17:27:44 wysłana przez Dyl_Sowizdrzał »

Offline Rzokable

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 28
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2017, 20:41:45 »
Osobiście mogę powiedzieć, że takie podejrzenia były od długiego czasu wśród wielu osób, chociaż głównie sobie z tego robiliśmy żarty. Sam zaobserwowałem parę ładnych lat temu nagły skok "skilla" u Wilsona, kiedy jeszcze byłem w ChR. Być może takie po prostu miałem wrażenie i wtedy jeszcze był czysty, ale cóż, tego się nie dowiemy.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2017, 20:45:14 wysłana przez Rzokable »

Offline Jessica

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 6
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2017, 21:00:10 »
Gratuluję udanej akcji antycheaterskiej!
2k79 - Still waiting for The Deluge patch...

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 161
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2017, 21:14:42 »
Nie licząc tej akcji z piką oraz częściowo blokowania feintów na odległość i każdy z dowodów można indywidualnie podważyć , jednak przy takiej ilości dowodów chyba nie ma wątpliwości że coś z tym jest. Z resztą tak jak wspomniał już Bojar, praca nóg tego pana pozostawia wiele do życzenia więc nie wydaje mi się by był on czołowym graczem. Dobre robota Czeremis

Offline WilsonPL

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 1
  • Nawet desperacka nadzieja nie jest bez wartości
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2017, 21:28:26 »
Na początek chciałem oznajmić że zgadzam się z wydanym werdyktem, wasz turniej, wasza opinia, wasza decyzja i z góry dziękuję za nie wpisanie mnie na czarną listę.
W dalszej kolejności nie potwierdzę jednak, że mam autoblocka (kto by się spodziewał, prawda?) i dalsza część jest moimi osobistymi uwagami co do zbioru dziwnych zachowań i zaznaczam, że nie chcę by od razu wszyscy się z tym zgodzili, a jedynie zamierzam dostarczyć dokładniejsze przemyślenia.

Jedne z dowodów jak ten gdzie obracam się w stronę przeciwnika z gotowym właściwym blokiem można łatwo uargumentować komunikacją na teamspeaku, bo przecież tu chodzi o grę w zgranym zespole, który sobie nawzajem pomaga. Jeśli chodzi o mikrosekundowe reakcje to pragnę przytoczyć że często dwie perspektywy w warbandzie się od siebie różnią i potrafią się zmieniać w abominację co pokazuje załączony bonus pt. ,,spinmeround" gdzie z widoku obserwatora tułów modelu mojej postaci okręca się w różne nieprawdopodobne kierunki, a nawet chyba wokół własnej osi. Co do blokowania sojuszników jak można było zauważyć podczas poszczególnych meczów, ChR lubiło się przy założonej wygranej teamkillować albo często przez nieuwagę w trakcie ważnych starć niespecjalnie uderzyć kolegę dlatego trzeba było cały czas uważać i na przeciwnika i na członka własnej drużyny. A co do uwag na temat braku mojej reakcji do określonych sytuacji to odebrałem wrażenie iż jestem stawiany na wyższej półce graczy pod względem umiejętności walki mimo iż jestem średni bo parafrazując jedną osobę mój atak to drewno a blokowanie bardzo dobre ponieważ nie gram za często w warbanda dlatego skupiam się na jednym aspekcie aby nie stracić panowania podczas szlifowania wielu naraz a nawet mimo to, słaby styl mojej walki sprawia, że na przykład w dowodzie z piką nie zdozowałem podzielności na obu przeciwników tylko skupiłem się na pokonaniu miecznika po to by zająć się tym drugim i w miarę możliwości starając się unikać bądź blokować pikę co nie wyszło. A blokowanie przeciwnika na odległość staram się stosować jako mój element skupienia na walce i nie przegapieniu żadnego ciosu

Dziękuję za wysłuchanie i to obecnie wszystko z mojej strony
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2017, 21:29:59 wysłana przez WilsonPL »

Offline Ganczo

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 251
  • Napoleon jest moim ulubionym wodzem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2017, 22:12:05 »
Nawet lepiej Ci to tłumaczenie Wilson wyszło, niż jednemu ze znanych polskich pułków NW w niedalekiej przeszłości :). Kurczę, a ja się zastanawiałem, czemu nie mogę go sfragować. Dobra robota Czeremis, ogarnąłeś wszystko na chłodno, dołożyłeś do tego ekspertów, filmy i długi opis. Uznanie od trolla :)

Cytat: Moontor
Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline Maciek.

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 163
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2017, 22:31:35 »
A tak wgl to blokuję strzałkami elo
POZDRO DLA DOBRYCH ZIOMKÓW

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 342
  • A proper wife should be as obedient as slave
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2017, 22:52:56 »
Nie ma znaczenia bo i tak padasz na holda :D

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Wójt
  • **
  • Piwa: 609
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2017, 12:40:46 »
No cóż tropienie cheaterów zawsze na propsie. Szkoda tylko, iż wymaga to tyle zaangażowania a na końcu i tak złapany nie przyznaje się do błędu.

Offline Oktawian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 88
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2017, 14:34:30 »
W zasadzie w każdej sytuacji walki 2 vs 1 widać, że Talar to ameba korzystająca z autobloka. Tutaj kolejny przykład magicznych bloków na swojego sojusznika.  https://youtu.be/idJAD6-mvF0?t=412
Szkoda, tym bardziej, że po przeanalizowaniu gry z Masonami, stwierdzam, że wygrał dla nich mecz. Tym samym wszystkim Masonom (którzy mieli wielkie ambicje a jeszcze więcej braku chęci do gry) zupełnie odechciało się grać w następnych meczach. I pamiętam komentarze IvE, "kto to ku...a jest ten Talar?". 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 14:35:55 wysłana przez Oktawian »