Forum Tawerny Four Ways

Społeczność Mount&Blade => [PP19] Puchar Polski 2019 => Wątek zaczęty przez: Dyktator w Maj 05, 2019, 17:05:18

Tytuł: [PP19] Karty "Puchar Polski 2010-2019"
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Maj 05, 2019, 17:05:18
(https://i.imgur.com/mNi0i7m.png)

Witajcie! Po 4 latach do Pucharu Polski wracają karty. Będzie to już moja trzecia seria, jednak tym razem chciałbym, aby wyglądało to trochę inaczej, stąd założyłem temat wcześniej, abyśmy mogli wspólnie przedyskutować, jak to zrobimy.


Jak wyglądały serie 2015 i 2016

(click to show/hide)

Karty PP 2015 -> https://forum.mountblade.info/index.php?topic=16461.0
Warband Competitive Cards 2015/16 -> https://forum.mountblade.info/index.php?topic=16899.0


Jak ma wyglądać seria 2019

Chciałbym, aby te karty ponownie były jak najbardziej uniwersalne, dlatego w tym roku pójdziemy bardziej w kierunku drugiej, międzynarodowej, serii kart. Aby zapobiec kolejnej ścianie tekstu rozpiszę w punktach, jak sobie to wyobrażam na ten moment:


Teraz potrzeba burzy mózgów

Tak jak w nagłówku - potrzebuję waszych pomysłów na przeliczniki małych punktów, aby było to jak najbardziej sprawiedliwe. Dla ułatwienia poniżej rozpiszę skrótowo co trzeba "wycenić":

Rzeczy z plusem to wyróżnienia. Po co to wprowadzam? Bo w jednej edycji może być sędzia, który zjawi się na jeden mecz oraz inny sędzia, który sędziuje po dwa mecze w każdej kolejce. Wówczas takie wyróżnienia trochę rozgraniczają tych bardziej zasłużonych. Dodam, że dostaje je się jako dodatek do podstawowych wartości, czyli najlepszy sędzia sezonu dostaje punkty zarówno za S, jak i S+. Część wartości też się wyklucza. Bycie adminem nie pozwala np. na otrzymanie punktów za D/D+ (bo to ma byćwłaśnie pomoc dla adminów) oraz za S (ale za S+ już mogą, bo o ile sędziowanie wlicza się w zakres obowiązków admina, o tyle przodowanie w tej dziedzinie można już wyróżnić mimo sprawowania funkcji admina). Admin może mieć jednak liczone dalej punkty za R, gdyż tworzenie relacji nie leży w zakresie obowiązków administracyjnych.

Jakby ktoś jeszcze nie widział tego systemu, to rzucam przykład:
(click to show/hide)

Uderzajcie też śmiało, jeśli macie jakiekolwiek inne uwagi/pomysły. Myślałem, aby nie dodać jeszcze dwóch innych rzeczy, za które można dostać małe punkty: udział w lidze typerów oraz bycie kapitanem zespołu. Pierwsze wydaje mi się jednak za mało angażujace, by być coś warte, a drugie o ile fajnie nagradza tych, którzy zrobili swój team na PP (a doskonale wiem, jakie trudności może sprawiać pozbieranie zwłaszcza czegoś nowego), jednak nie wiem, czy da się to w ogóle zweryfikować licząc od pierwszej edycji. Czasem mogłoby to być za trudne do określenia, kto był kapitanem danego zepsołu, ak to tylko kontaktem do umawiania meczów.
Tytuł: Odp: Karty "Puchar Polski 2010-2019"
Wiadomość wysłana przez: ^IvE w Maj 06, 2019, 12:08:17
    złoty medal = 10 pkt
    srebrny medal = 8 pkt
    brązowy medal = 6 pkt
    A (administrowanie turniejem) = 10 pkt
    A+ (head admin lub najaktywniejszy admin sezonu) 15 pkt
    S (sędziowanie meczów) = 6 pkt
    S+ (najaktywniejszy/najlepszy sędzia/sędziowie danego sezonu) 8 pkt
    R (tworzenie relacji pisemnych/głosowych/wideo) 8 pkt
    R+ (najaktywniejsi/najlepsi w robieniu relacji danego sezonu) 8 pkt
    D (pomoc dodatkowa dla adminów, jak typery, staty, czy grafiki i serwery) 6 pkt
    D+ (największa pomoc w danym sezonie) 5 pkt
    M (MVP, król fragów) 8 pkt
    T (mistrz ligi typerów) 8 pkt

To jest moja propozycja czy to będzie zbalansowane czy nie... to zawsze będzie subiektywne. Ja np. cenię bardziej wkład w społeczność i organizacje bo to najwięcej wysiłku zajmuje. Ktoś zaraz przyjdzie i będzie lobbował za tym, żeby liczyły się fragi i miejsca.

Proponuje powyższe kryteria podzielić na osobnę kategorię i z każdej z nich można zdobyć "odznakę" za odpowiednią ilość punktów. Następnie liczba odznak i ich jakość definiuje wygląd całej karty. Jednocześnie zawrzemy wszystko i wyróżnimy każdego z osobna. Trochę to brzmi enigmatycznie a więc zaraz to zobrazuje.


Odznaka A - Administracja (tutaj mamy złoto (5) pkt /srebro (3pkt)/brąz (1) pkt) W tej kategorii mozemy zdobyć punkty za:  A (administrowanie turniejem) - 1 pkt i  A+ (head admin lub najaktywniejszy admin sezonu) 3 pkt
Odznaka B - Trofea (tutaj znów złoto (10pkt)/ srebro (7pkt)/ brąz (4pkt) W tej kategorii możemy zdobyć punkty za: złoty medal (3pkt) srebrny medal (2pkt) i brązowy medal (1pkt)
Odznaka C - Sędziowanie (tutaj mamy złoto 5pkt/srebro 3pkt/ brąz 1 pkt | W tej kategorii możemy zdobyć punkty za:     S (sędziowanie meczów) -1 pkt   S+ (najaktywniejszy/najlepszy sędzia/sezonu) 2pkt
Odznaka D - Community (tutaj mamy znów złoto 10 pkt/srebro 7 pkt/brąz 3 pkt | W tej kategorii możemy zdobyć punkty za    (tworzenie relacji pisemnych/głosowych/wideo) 1pkt (najaktywniejsi/najlepsi w robieniu relacji 2 pkt danego sezonu)   (pomoc dodatkowa dla adminów, jak typery, staty, czy grafiki i serwery) 1 pkt(największa pomoc w danym sezonie) 1pkt
Odznaka E - Mistrz Ligi Typerów (w range złotej odznaki) - osobna odznaka
Odznaka F - MVP - (w range złotej odznaki) - osobna odznaka
Odznaka G - Udział - za frekwencje złota 5kt srebrna 3 pkt brąz 1 pkt - za udział w każdej edycji PP po 1 pkt

Teraz aby zdefiniować ostateczny kolor tła karty trzeba nazbierać określoną liczbę punktów za odznaki.
Każda odznaka:
Złota odznaka - 3 pkt Srebrna Odznaka 2 pkt Brązowa 1 pkt

Kolory tło: Brąz - za 1-5 pkt
Kolory tła: Srebro 5-10 pkt
Kolory tła: Złoto - 10 pkt i więcej

Plus te kolory tła powyżej mogą być łamane na kolor tego w czym dany człowiek się najbardziej specjalizował czyli np. Luther Srebro ogółem łamane na kolor zielony (bo najwiecej punktów zdobył w odznacie sędzia) dzięki temu będzie też troszeczkę dywersyfikacja kolorów kart

Patologiczne zobrazowanie tego co mam na myśli jako efekt końcowy:

(click to show/hide)

Niestety pisałem to na szybko, mam nadzieję, że zrozumieliście. Głównie chodzi o to, żeby wyróżnić każdego z danej kategorii po to są te odznaki. Potem zaś wartość tych odznak składa się jakby na moc całej karty i jego unikalność czyli tło - czyli podsumuwujemy jakby całe zasługi.
Tytuł: Odp: Karty "Puchar Polski 2010-2019"
Wiadomość wysłana przez: Dyktator w Maj 06, 2019, 12:37:52
Muszę powiedzieć, że nawet mi się podoba Twój pomysł IvE. Poza jedną rzeczą - nie można wykluczać punktów za udział w Pucharach, bo to miała być podstawa tej serii no i bez tego ponad 90% osób nie dostanie żadnej karty :p
EDIT: o, widze, że już zedytowałeś też te udziały.

Najfajniejsze wydaje się umieszczenie tych odznak na kartach, bo to by mogło nawet posłużyć za jakieś statystyki, co pozwoliłoby na stworzenie gry opartej o te karty.

A co inni sądzą o idei IvEgo? Bo różni się znacząco od tego, co proponowałem na początku. Który kierunek jest lepszy?
Tytuł: Odp: Karty "Puchar Polski 2010-2019"
Wiadomość wysłana przez: Bruce Campbell w Maj 06, 2019, 15:52:32
Mi bardziej podoba się koncepcja Barbariana.