Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Sprzedam klucz do M&B  (Przeczytany 15869 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alkhadias

• Powabna baletnica
    • Giermek
    • *
    • Piwa: 178
    • Push humanity forward
      • Serio Blogów
    Odp: Sprzedam klucz do M&B
    « Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2009, 19:47:23 »
    Trzymać na lepsze czasy. Gdy Świat ogarnie wojna atomowa, to być może sprzedasz ten klucz i dzięki temu uzupełnisz zapasy w bunkrze, a teraz przydałoby się zakończyć ten temat, bo czyż nie sądzicie, że to do niczego nie doprowadzi? Ty będziesz starał się udowodnić swoją rację, a oni swoją. Dostałeś warny, trudno żyje się dalej. Wybaczcie offtop.
    Father, forgive me not, for I have sinned!
    Now tremble and fear, and mercy have not upon me!  

https://alkhadias-rozrywkowo.blogspot.com/
    https://alkhadias-naukowo.blogspot.com/

Offline Petros

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 0
    « Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:18:31 »
    Według prawa cywilnego, jak się nie myle, nie możesz prowadzić dystrybucji czyiś dóbr, bez zgody autora, a więc narażasz się nawet na kare pozbawienia wolności lub kare grzywny ( w tym przypadku by Cie czekało to drugie, chyba, że miałeś już problem z prawem lub masz zawiasy ). To jest jak z kasetami wideo, kupionymi w sklepie, nie możesz ich pożyczać, ani sprzedawać....

PS. jakoś Ci nie wierze, że chciałeś jeden klucz oddać....

W sobotę mam z tego egzamin:P

Prowadzić dystrybucję można jak najbardziej bez zgody "autora" jeśli produkt pochodzi z legalnego źródła i przy okazji nie prowadzimy piractwa tzn jeden cdkey dla 10 osób.
    Gry/filmy/muzykę można pożyczać (nieodpłatnie , tylko rodzinie i bliskim znajomym [te pojęcia to już na wyczucie], niemożna publicznie odtwarzać).
    Sprzedać w normalnych okolicznościach też można jak najbardziej jeśli się kopii dla siebie nie zrobi czyli nie piratuje.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
    • Błędny rycerz
    • Piwa: 143
    « Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:38:27 »
    W sobotę mam z tego egzamin:P

Gry/filmy/muzykę można pożyczać (nieodpłatnie , tylko rodzinie i bliskim znajomym [te pojęcia to już na wyczucie], niemożna publicznie odtwarzać).

To tu byś chyba oblał. :P Z tego co wiem, to filmy, muzykę i książki, owszem, pożyczać bliskim wolno wedle bodajże art. 23 Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych. Jednak gry rozpowszechniane są na zupełnie innych zasadach prawnych i ten artykuł ich nie dotyczy. Ba, w każdej licencji gry masz jasno zaznaczone, że wypożyczanie dozwolone NIE JEST. Można by to obejść stosując podwójnie (przy "pożyczeniu i potem przy "oddaniu") zwykłą umowę kupna-sprzedaży, ale wtedy pozostają kwestie moralne. ;)

Offline Petros

• Moczymorda
    • *
    « Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2009, 21:42:55 »
    O grach doczytałem na szybko i jest bardzo prawdopodobnie tak ja mówisz. Na wykładach o grach nie było więc podczepiłem je pod filmy/muzykę.
    Ogólnie najwięcej zależy od moralności, dla mnie np jest  w porządku jak kupie gre i jak  w nią nie gram powiedzmy pożyczę bratu, a z drugiej strony popadając w skrajności można powiedzieć bratu rodzonemu który mieszka w tym samym domu żeby sobie kupił swoją wersje gry xD.
    Jedynym powodem dla którego kupuje gry jest szacunek dla twórcy żeby zarobił i stworzył coś jeszcze lepszego bo jak wiadomo o wersję piracka nie trudno ,a tradycyjną karę więzienia zarobić w Polsce ciężko z uwagi na wykrywalność.     

Offline 3mateuszE

• BANITA
    • Kmieć
    • *
    « Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2009, 08:09:56 »
    A ja mam klucz po znajomości za 45 PLN :-)
    NO SPAM

Offline Kalpokor

• Zbrojny
    • *
    « Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2009, 15:07:16 »
    A ja mam klucz po znajomości za 45 PLN :-)
    Co to znaczy po znajomości? Mógłbyś rozwinąć, bo nie jestem pewny...

Offline kielbasa

• Tułacz
    • *
    « Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2010, 11:08:54 »
    Jesli spojrzysz na daty poprzednich postów i dodasz do tego datę premiery edycji pudełkowej to zrozumiesz...
    2008 rok, a pod koniec 2008 r wyszła nowa wersja Mount&Blade Ogniem i Mieczem więc w tym roku można było nabyć już cracka

Offline Tario

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 1
    • Rittes des panter
      • Gry RPG u Taria
    « Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2010, 16:28:01 »
    PIRAT  na stos...... takiej gry się nie piraci i od kiedy cracki się kupujeO_0

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
    • *
    « Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2010, 17:34:35 »
    PIRAT  na stos...... takiej gry się nie piraci i od kiedy cracki się kupujeO_0
    No wiesz, kryzys jest podobno to i piraci każą se za cracki płacić. -.-

Offline Shakyor

• Pijus
    • *
    « Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 23, 2010, 14:38:35 »
    Dzisiaj w biedronce jest zwykły m&b za 10 zł (kto nie ma żal nie kupić...)