Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

W który tytuł preferujecie LAN?

Bannerlord
    Warband
    Gramy kto pierwszy pokona Króla Harlausa w singlu

Autor Wątek: LAN - jakie plany  (Przeczytany 924 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AelaSura

• Pielgrzym
    • *
    • Piwa: 8
    Odp: LAN - jakie plany
    « Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2020, 13:09:56 »
    Wiesz Aharo, nie sądzę że po ,,kilku,, miesiącach od premiery gra nagle stanie się perełką i będzie grywalna, skoro twórcy nie umieją jej skończyć w ciągu tylu lat... ;)

Wydaje mi się, że ten argument odciąga graczy od zainteresowania gierką na te chwilę. Na dodatek bądźmy szczerzy... nie tego się spodziewaliśmy jako fani WB po ilu latach? 10 XD?(mam tu na myśli multi)
    Powinieneś się wstrzymać z decyzją do premiery BL i dopiero wtedy spytać się graczy co by chcieli widzieć na LANie, bo może stanie się cud i będzie świetnie zrobiona. ( Jeśli nie gonią cię terminy wyboru to byłby najlepszy krok)

Osobiście trzymam kciuki za BL i jego naprawę!

Offline Moontoor

• Moderator Globalny
    • Utracjusz
    • **
    • Piwa: 118
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2020, 14:47:00 »
    Z tego co wiem to w czasie early accesss dalej ma nie być możliwości hostowania własnych serwerów więc jeżeli nie jestem w błędzie to i tak zrobienie turnieju na blu byłoby nie możliwe.
    Dumny założyciel najgorszego pułku w historii!
    (click to show/hide)

Offline Azorekt

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 105
    • MAKE ZT GREAT AGAIN be_azorekt/husarzdominik
    « Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2020, 15:48:34 »
    Z tego co wiem to w czasie early accesss dalej ma nie być możliwości hostowania własnych serwerów więc jeżeli nie jestem w błędzie to i tak zrobienie turnieju na blu byłoby nie możliwe.
    Nie jesteś

(click to show/hide)

Offline Dyktator

• Administrator
    • Rycerz
    • Piwa: 965
    « Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2020, 16:06:05 »
    A możecie przytoczyć jakieś wypowiedzi? Bo ja pamiętam tylko, jak mówili, że jeszcze nie wiedzą, kiedy udostępnią customowe serwery (czy na becie, czy na EA, czy jeszcze później), ale Callum wspominał, że może być na EA już, tylko niekoniecznie od samego początku. W każdym razie już kilka miesięcy temu TW oferowało postawienie swoich zahasłowanych serwerów pod prywatne eventy, więc to też jest jakaś opcja.

A sam Bannerlod wymaga jeszcze wielu poprawek, ale to naprawdę nie jest tragiczna gra, jak ją często opisujecie. Jest przede wszystkim inna od Warbanda, a pamietajmy, że wszyscy tu przegraliśmy w tą grę tysiące godzin. Nie oczekujcie więc, że pogracie w Bannerlorda kilka meczów i po tych maksymalnie kilku godzinach będziecie już wyczuwali nowy styl gry. I choć zaznaczam ponownie, że też uważam, że trzeba tu jeszcze trochę poprawić, to zdecydowanie nowa gra wymaga również przyzwyczajenia się. Zresztą jestem pewien, że gdyby zrobili Warband 2.0, to też by były narzekania, że po 10 latach znowu to samo.

Ogólnie nie ma szans, by scena została na Warbandzie. Teraz dużo osób tak mówi, ale nawet porównując ze sceną WB sprzed kilku lat, to aktualny kompetytywny playerbase jest bardzo mały. A na Bannerlorda przyjdzie masa graczy, którzy Warbanda nigdy nie tykali i z taką świeżą kartą Bannerlord po prostu będzie dla nich tym podstawowym i świeżym doświadczeniem. Tam też będą powstawać nowe mody, klany, turnieje. Nawet jeśli bez udziału weteranów, to właśnie tam rozkwitnie nowa scena. Można się z tym pogodzić i iść z nurtem lub zostać na scenie WB, która siłą rzeczy dobiega końca i nikt tego już nie zatrzyma (sądzę zresztą, że TW właśnie troszkę ma w poważaniu niektóre sugestie od weteranów gry, bo wiedzą, że to tylko mały procent z populacji graczy, której gra się spodoba, więc mogą sobie na to pozwolić). Bannerlord musiałby być naprawdę crapem, żeby się nie przyjął, a już widać, że nawet z niedociągnięciami, to dalej będzie dobra gra (mówię to jako osoba, która ma rozegrane 50-100 godzin oraz grubo ponad setkę meczów, z biegiem czasu jest coraz lepiej, choć na kilka poprawek dalej czekam).
    Premier TFW 2015-2019
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)
    (click to show/hide)

Offline Baldwin

• Najemnik
    • *
    • Piwa: 203
    • #P2I0M2P0
    • Steam ID: Mój status Steam
    « Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2020, 19:11:34 »
    Bannerlord, jak na wersję Beta, jest bardzo dobry.

Nie oczekujcie więc, że pogracie w Bannerlorda kilka meczów i po tych maksymalnie kilku godzinach będziecie już wyczuwali nowy styl gry. I choć zaznaczam ponownie, że też uważam, że trzeba tu jeszcze trochę poprawić, to zdecydowanie nowa gra wymaga również przyzwyczajenia się.

100%
    Mam tylko nadzieję, że tempo poprawek, aktualizacji i ogólnego rozwoju gry będzie szybsze niż trasa od pierwszych zapowiedzi do EA.
    « Ostatnia zmiana: Luty 14, 2020, 19:13:10 wysłana przez Baldwin »

Offline Kamillo18

• Zbrojny
    • *
    • Piwa: 360
    « Odpowiedź #20 dnia: Luty 15, 2020, 20:20:14 »
    A możecie przytoczyć jakieś wypowiedzi? Bo ja pamiętam tylko, jak mówili, że jeszcze nie wiedzą, kiedy udostępnią customowe serwery (czy na becie, czy na EA, czy jeszcze później), ale Callum wspominał, że może być na EA już, tylko niekoniecznie od samego początku. W każdym razie już kilka miesięcy temu TW oferowało postawienie swoich zahasłowanych serwerów pod prywatne eventy, więc to też jest jakaś opcja.

A sam Bannerlod wymaga jeszcze wielu poprawek, ale to naprawdę nie jest tragiczna gra, jak ją często opisujecie. Jest przede wszystkim inna od Warbanda, a pamietajmy, że wszyscy tu przegraliśmy w tą grę tysiące godzin. Nie oczekujcie więc, że pogracie w Bannerlorda kilka meczów i po tych maksymalnie kilku godzinach będziecie już wyczuwali nowy styl gry. I choć zaznaczam ponownie, że też uważam, że trzeba tu jeszcze trochę poprawić, to zdecydowanie nowa gra wymaga również przyzwyczajenia się. Zresztą jestem pewien, że gdyby zrobili Warband 2.0, to też by były narzekania, że po 10 latach znowu to samo.

Ogólnie nie ma szans, by scena została na Warbandzie. Teraz dużo osób tak mówi, ale nawet porównując ze sceną WB sprzed kilku lat, to aktualny kompetytywny playerbase jest bardzo mały. A na Bannerlorda przyjdzie masa graczy, którzy Warbanda nigdy nie tykali i z taką świeżą kartą Bannerlord po prostu będzie dla nich tym podstawowym i świeżym doświadczeniem. Tam też będą powstawać nowe mody, klany, turnieje. Nawet jeśli bez udziału weteranów, to właśnie tam rozkwitnie nowa scena. Można się z tym pogodzić i iść z nurtem lub zostać na scenie WB, która siłą rzeczy dobiega końca i nikt tego już nie zatrzyma (sądzę zresztą, że TW właśnie troszkę ma w poważaniu niektóre sugestie od weteranów gry, bo wiedzą, że to tylko mały procent z populacji graczy, której gra się spodoba, więc mogą sobie na to pozwolić). Bannerlord musiałby być naprawdę crapem, żeby się nie przyjął, a już widać, że nawet z niedociągnięciami, to dalej będzie dobra gra (mówię to jako osoba, która ma rozegrane 50-100 godzin oraz grubo ponad setkę meczów, z biegiem czasu jest coraz lepiej, choć na kilka poprawek dalej czekam).

To warto betę tego Bannerlorda instalować? Bo kisi mi to od 3 miesięcy na steam, ale jak poczytałem tu opinie o tej grze, to nawet nie chce mi się zrobić dwóch kliknięć, aby zainstalować grę i samemu ją sprawdzić. :P

Offline Bojar

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 351
    • A proper wife should be as obedient as slave
    « Odpowiedź #21 dnia: Luty 15, 2020, 20:59:13 »
    Warto... Ja zagrałem już 150 gier i sprawia mi to sporo frajdy. Wreszcie konni nie mogą bumpstabować (w każdym razie w taki łatwy i przewidywalny sposób, tzn zdarza się, że konny cię potrąci lecisz parę metrów i w trakcie tego lotu dostajesz staba, ale to się raczej rzadko zdarza i konny musi być nieźle rozpędzony, żeby to wyszło).

Jeśli chodzi o optymalizacje to na moim komputerze z NASA po patchach gra chodzi płynnie na najwyższych bez spadków fpsów.

Offline PriNce17

• Opój
    • *
    • Piwa: 74
    • "Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa."
    « Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2020, 11:17:52 »
    Z perspektywy gracza poprzedni LAN był generalnie mega pozytywny, postaram się wypunktować to o czym pamietam:
    • Szkoda obsuwy w pierwszy dzień, bo wszyscy byli dość zmęczeni i graliśmy ten mecz do późna i bardziej na zasadzie "skończmy to jak najszybciej".
    • Pamiętam też, że było jakieś zamieszanie ze streamer modem, ale prawda jest taka że na taką okazję powinien być jakiś admin mod z możliwością backupu po każdej rundzie, tak aby można było przywrócić stan gry na dany moment meczu (tak w przypadku jakiś problemów technicznych).
    • Muzyka na głównej scenie była dla graczy nieznośnie głośna, jak gorN siedział zaraz obok głośnika, gdy tylko chciał coś powiedzieć to słyszałem tylko "ŁUP ŁUP ŁUP" xdd
    • W pierwszym meczu tak jakoś wyszło, że nie sprawdziłem sobie a ktoś kto siedział na moim kompie włączył akcelerację myszy i no nie dało się strzelać ani grać xdd (mój błąd, a nie organizatorów)
    • Duży plus za pomoc ze strony technicznej, zapewnienie peryferii jak ktoś nie miał (chyba tylko z podkładkami był problem)
    • Z tego co widziałem na ekranach to osoba odpowiedzialna za pracę kamery w grze średnio nadążała za akcją i ciekawymi momentami...

Osobiście jako zawodnikowi bardziej skłaniam się do Warbanda, bo znam tą grę i po prostu sprawia mi frajdę i satysfakcję. Bannerlord w obecnym stadium ma inne założenia i odmienną mechanikę z moim zdaniem tragicznymi frakcjami (ale to tylko moje odczucie). Z perspektywy widza pewnie lepiej wygląda bannerlord, z warbanda jak ludzie przychodzili siadać na krzesełkach przed sceną to wręcz się śmiali :D chociaż z tego co podsłuchałem to parę osób było serio zaciekawionych i pod wrażeniem całości...

Oczywiście, że wolałbym grać w warbanda z tego względu że poziom będzie wyższy jak na bannerlodzie. Przemawia za tym doświadczenie graczy i ich umiejętności, za to turniej na bannerlodzie byłby bardziej otwarty, bo nikt tak naprawdę nie zna tej gry...

Offline AelaSura

• Pielgrzym
    • *
    • Piwa: 8
    « Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2020, 23:08:17 »
    +1 Princu!