Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Konkurencja dla Tawerny  (Przeczytany 3051 razy)

Opis tematu:

Offline CarpeDiem

• Utracjusz
    • *
    • Piwa: 91
    Konkurencja dla Tawerny
    « dnia: Luty 25, 2019, 13:46:15 »
    Jak pewnie większość wie, jakiś czas temu pojawiło się konkurencyjne forum o takiej samej tematyce... co o tym sądzicie?
    Sukces jest wtedy, kiedy niemożliwe staje się możliwe.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
    • Moderator Globalny
    • Wójt
    • **
    • Piwa: 612
    • Steam ID: Mój status Steam
    Odp: Konkurencja dla Tawerny
    « Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2019, 15:03:29 »
    Konkurencja jest zawsze ożywcza i wnosi nowy powiew świeżości. Osobiście cieszę się że powstają konkurecyjne fora. Mam nadzieje, że uda się nawiązać konsktruktywną współpracę przy potencjalnych projektach. Życzę im powodzenia a wszystkim zdrowej rywalizacji i wzajemnego motywowania się do tworzenia lepszego kontentu dla użytkowników.

Offline Eltarek

• Admin Junior
    • Hulaka
    • **
    • Piwa: 249
    • heyyeyaaeyaaaeyaeyaa
    « Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2019, 15:17:44 »
    Osobiście uważam, że wybrali sobie dość dziwny moment na start. Poza cyklicznymi eventami i jednorazowymi inicjatywami turniejów od czasu do czasu na scenie niewiele się dzieje, a nawet jak już się dzieje, wraz z każdym takim wydarzeniem zauważalnie maleje ilość uczestników. Szukanie winowajcy też do niczego się nie sprowadza, Warband ma już prawie 10 lat i ludziom po prostu się znudził, więc scena powoli maleje. Oczywiście nadejście Bannerloda może ją wywrócić do góry nogami, ale kiedy ten się pojawi - to już tylko on sam wie. Czy forum o którym wspominasz można nazwać konkurencyjnym? Bądźmy poważni, nie ma w zasadzie o co konkurować, przynajmniej na ten moment. Większość użytkowników Tawerny to osoby zaglądające tu z sentymentu do M&B, niekiedy do samego portalu, a nie aktywni, a tym bardziej nowi gracze. Nowych graczy nie przybywa i w najbliższym czasie to się raczej nie zmieni, dlatego osobiście rozpatrywałbym to jako swego rodzaju próbę "dowalenia" Tawernie na skutek jakichś osobistych zawiści(?) Nie mówię oczywiście że tak jest, to tylko mój domysł. Ale retoryka prowadzących tamten serwis jest wyraźnie nastawiona na wywyższanie się i porównywanie do nas, właściwie bez żadnych merytorycznych przesłanek wyjaśniających istnienie tego miejsca. Padają kwestie chęci rozruszania sceny - jeśli faktycznie chcą to zrobić to szacunek dla nich, ale po co ten jad w stronę Tawerny? Tutejsza administracja nie jest wcale taka zła, do momentu w którym ktoś nie przegnie pały (serio Indian, publikowanie zdjęć i danych osobowych to po prostu za dużo). A nawet jeśli ktoś uważa, że jego zachowanie było okej i załoga czepia się go za nic, jest przecież droga merytorycznej rozmowy (albo partyjka w Scrabble!), obrażanie się donikąd nie prowadzi. Co więcej - nawet jak ktoś narozrabiał i sam zdaje sobie z tego sprawę, ale odezwie się, przeprosi, szczerze wyrazi skruchę - ma duże szanse na amnestię. A tych było już sporo, zarówno indywidualnych, jak i masowych w ramach celebracji ważnych dla forum wydarzeń.

Już bardziej w imieniu załogi niż swoim informuję, że dopuszczamy dyskusje poruszające temat rywalizacji obu portali do momentu, w którym zachowana jest kultura wypowiedzi i minimalnie chociaż sensowna argumentacja. Jeśli ten wątek (albo jakiekolwiek inne miejsce na Tawernie) stanie się poligonem reklamowym, będziemy musieli wyciągać za to konsekwencje.

Na koniec dodam, że wbrew hucznym zapowiedziom, Tawernie nie grozi zatonięcie. Od kilku miesięcy trwają prace nad odnowioną wersją forum i portalu, których efekty już niedługo zobaczycie.

Tymczasem zapraszam wszystkich serdecznie do wypowiadania się tutaj na ten temat.
    "To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline Kradus

• Administrator
    • Giermek
    • Piwa: 433
    "Konkurencja" dla Tawerny
    « Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2019, 15:43:56 »
    Właściwie o głównym clue tego zamieszania Eltarek już napisał.

Jaki jest rzekomy powód założenia tamtego portalu? Ożywienie sceny, tyrania administracji TFW (dinozaury, Ewa Kopacz pozdrawia) i inne tego typu frazesy. A jak jest naprawdę? Głównym powodem jest chęć zaszkodzenia Tawernie. A de facto to osłabi głównie społeczność, która jednak skupiona jest wokół tego forum. Gdyby powody były merytoryczne, załatwione byłyby na linii użytkownicy - administracja. A próby z naszej strony były. Od dawna istnieją tematy w których użytkownicy mogą się wypowiedzieć na temat forum, a w marcu powstał specjalny temat konsultacji.

Żadnego dialogu jednak z tamtej strony nie było, bo jedynym pomysłem była "zmiana (rzekomo archaicznego) regulaminu" - by można było się wyzywać, przeklinać czy upubliczniać cudze dane - bo właśnie za te przewinienia główny sprawca zamieszania wyleciał z Tawerny. Nie wspominając o tym, że założył od tamtego czasu ilości multikont liczone w dziesiątkach (co robi zresztą do dziś - ostatnio próbując reklamować ten stworzony niedawno twór). Swoją drogą, skoro już o tym mowa - to forum o którym wspominasz również zakazuje reklam innych serwisów, a co się działo na dniach na TFW? Niejaki Meniolek przyszedł i zaczął spamować linkiem do tego forum na SB oraz w temacie jednego z klanów (za co zresztą dostał ostrzeżenie i zaczął płakać), a GuarD zrobił to samo na tawernianym discordzie - zresztą tak nieudolnie, że nawet szkoda o tym wspominać.

Offline vtz

• Moderator Klanów
    • Bywalec
    • *
    • Piwa: 162
    • a.k.a. Rudy Karzeł
    « Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2019, 17:01:35 »
    Z tego co widzę to po prostu stronka dla ludzi, którzy na tawernie dostają bany i warny, typu IndiaN, Chada czy JerzyBurza. Wątpię żeby tacy ludzie potrafili sensownie zorganizować forum. Tak samo wątpię żeby stanowili jakąkolwiek alternatywę dla Tawerny i żeby byli w stanie zaoferować userom coś, czego nie ma na Tawernie. Jak dla mnie forum zdechnie po paru miesiącach.
    koło historii będzie kręcić się dalej zataczając koło ...

Offline Baldwin

• Najemnik
    • *
    • Piwa: 196
    « Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2019, 18:20:57 »
    Zaskoczyli mnie dobrym startem, fajnie działający portal, kilka feature'ów z wyższej półki, jak alerty czy nieźle rozbudowany edytor (nie wiem jak to się nazywa, BBCode?).

Teraz tylko cross, fail, drama i jesteśmy w domu.

Offline Bojar

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 346
    • A proper wife should be as obedient as slave
    « Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2019, 18:43:11 »
    Wizualnie to wyglada nieźle. No i mozna im placic paypalem xD
    Ale stawiam dolary przeciw orzechom, że nie uda im się przez charakter i niedojrzałość emocjonalną właściciela. Znam doroślejszych dziesięciolatków od Pana Indiana.
    « Ostatnia zmiana: Luty 25, 2019, 18:44:17 wysłana przez Bojar »

Offline Ganczo

• Awanturnik
    • *
    • Piwa: 252
    • Napoleon jest moim ulubionym wodzem
    « Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2019, 19:05:44 »
    Jak dla mnie, to Tawerna jest czytelniejsza. No i nie ma takiej ilosci durnych shitpostow jak tam, a to tez plus :P
    Elo, pozdrawiam chłopaków co stworzyli specjalny zegar końca tawerny, pewnie ciekawie tak patrzyć aż odliczy kolejne 20 lat

Cytat: Moontor
    Powód porażki tego turnieju wypatruję we własnej osobie dlatego postanowiłem już nigdy więcej nie organizować żadnych turnieji na NW.

Offline Trebron2009

• 2009
    • Najemnik
    • *
    • Piwa: 353
    « Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2019, 19:33:30 »
    http://imgur.com/gallery/4fto8x7
    Dobre piguły mają chłopaki xDD
    « Ostatnia zmiana: Luty 27, 2019, 19:35:09 wysłana przez Trebron2009 »

Offline Prußak

• Sołtys
    • *
    • Piwa: 253
    • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
    « Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2019, 21:02:11 »
    Goku spadł z krzesła jak to zobaczył.
    Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Einar.

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 1
    « Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2019, 22:14:10 »
    http://imgur.com/gallery/4fto8x7
    Dobre piguły mają chłopaki xDD

Lol chłopie, z czego Ty się śmiejesz. Ile ty ostatnio grasz w tą giere, żeby mieć pojęcie na temat kto jest teraz dobry, a kto nie? xD
    Zresztą, nie mam zamiaru się kłócić z osobą, co od dłuższego czasu  więcej czasu siedzi na forach niż w grze. iksde

Offline Azorekt

• Gawędziarz
    • *
    • Piwa: 100
    • MAKE ZT GREAT AGAIN be_azorekt/husarzdominik
    « Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2019, 22:33:26 »
    Proszę się nie wyśmiewać z Einara beze mnie.

Online Moontoor

• Moderator Globalny
    • Utracjusz
    • **
    • Piwa: 116
    « Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2019, 22:39:00 »
    Dobra trochę mi cię żal więc cię uświadomię: ośmieszasz się. Mam na myśli zarówno turniej na tym kabaretowym forum jak i te śmieszne teksty o ludziach którzy siedzą na forum i nie mają pojęcia o grze mówiąc to do Prusaka który napisał swój pierwszy post od prawie 3 miesięcy. W dodatku gadasz o jakiejś wyimaginowanej kłótni  tak jakby się z tobą o coś kłócił...
    Dumny założyciel najgorszego pułku w historii!
    (click to show/hide)

Offline Evolusin

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 25
    « Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2019, 22:42:48 »
    Nie żeby coś ale Einara ciągle widzę ostatnio na tych turniejach native i nie tylko. Chłopak sporo gra obecnie i tam coś pewnie potrafi dobrze ugrać natomiast ty trebron jesteś średnio obecnie aktywny na scenie oraz zakładam że jesteś gracz "starej ery" i pewnie uważasz, że hehe wypierdek Einar jakiś noob. Nie odbierz tego za atak jakiś osobisty ale to moja opinia jako osoby z boku więc swoje ego lekko ogarnij na przyszłość gościu.

Offline Baldwin

• Najemnik
    • *
    • Piwa: 196
    « Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2019, 22:43:22 »
    Dobra trochę mi cię żal więc cię uświadomię: ośmieszasz się.
    Z waszej dwójki, to Tobie przypada znamienity tytuł eksperta w tej dziedzinie.