Najnowsze newsy z naszej strony:

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Poradnik Mount & Blade-Native by PC_M. (choć może być przydatny w innych modach)  (Przeczytany 174131 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lycha4

• Moczymorda
    • *
    • Piwa: 0
    Hah niestety nie jest tak dobrze jak w 1f mówiłeś że lordów sie nia oplaca sprzedawać tylko czekać aż dają dużo.  Wcale nie ,bo jak nie przyjmowałem oferty za grosze (1900 denarów nie cenili sobie gościa ;p ) to potem mi uciekł z niewoli ...
    1) Jak odrzucisz ofertę okupu to stracisz honor i relacje z tym lordem i wcale nie dostajesz większego okupu za drugim razem.
    2) Jak wsadzisz lorda do zamku/miasta z wybudowaną wieżą więzienną w środku to szansa, że ucieknie - 5% (skrypt z gry).

Offline xdax1

• Kmieć
    • *
    Czy w zwykłym M&B jest możliwość szybkiego podróżowania? Próbowałem tak samo jak jest w Werband ale nic z tego.
    Chcę zarobić na handlu ale to jest jakaś masakra jak muszę iść  z jednego  końca mapy na drugi bez szybkiego podróżowania...

Offline Rapodegustator

• Wagant
    • *
    • Piwa: -38
    Czy w zwykłym M&B jest możliwość szybkiego podróżowania? Próbowałem tak samo jak jest w Werband ale nic z tego.
    Chcę zarobić na handlu ale to jest jakaś masakra jak muszę iść  z jednego  końca mapy na drugi bez szybkiego podróżowania...
    No to na handlowaniu takim prostym nie zarobisz. Możesz plądrować wioski ewentualnie i wysprzedawać wołowinę w miastach, gdzie są najlepsze ceny (po 1000 dniu w vaegirskich miastach kosztuje ponad 600 denarów! Pod koniec mojej gry na native, 1400 dniu, kosztowała prawie 900 denarów) a po za tym, złupisz wiele innych ciekawych towarów.
    Pamiętaj: w podstawce na zwykłym handlu nic nie zarobisz.
    Zeby osiagnac rzeczy trudne potrzeba czasu. Zeby osiagnac rzeczy niemozliwe potrzeba go troche wiecej.

Offline xdax1

• Kmieć
    • *
    No nie wiem czy nie da się zarobić. Jak na razie zarabiam i to nawet nawet.....(Wystarczy na utrzymanie wojsk  + jakieś uzbrojenie)
    Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie, jest taka opcja czy nie?
    Zapomniałem dodać że gram na modzie 8 królestw.

Jak nie to będę musiał używać tego cheatu na teleportacje :/ (Ale ja strasznie tego nie chce robić no ale poruszanie się na mapie zajmuje wieki)

Offline Lycha4

• Moczymorda
    • *
    "Utrzymanie wojsk + jakieś uzbrojenie"???? - staaaaary, na te pierdóły można spokojnie zarobić na zwykłych bitwach z wrogimi lordami. Odradzam palenie wiosek, bo potem nie można brać z nich ludzi, a się przydają!

Najlepsza opcja na robienie kasy to zbieranie jeńców i sprzedawanie ich (polecam TweakMB, żeby móc mieć 1000 jeńców). Nie trzeba mieć wcale drużyny do robienia jeńców, poza tym bardziej się opłaca rozwijać strategiczne umiejętności u postaci, a nie te od walki (u mnie np. jeden ma 10 lvl tropienia, inny 10 lvl spostrzegawczości, inny 10 lvl taktyki itd.). O ile się nie mylę to wojska Khergickie mają broń ogłuszającą, więc nie będą walić pięściami - polecam walczyć z bandytami na stepach, bo zawsze są w dużych ilościach (po 30-40 chłopa), więc po 3-4 bitwach można mieć już 100 ludzi, a to daje średnio 10 tysi u Wykupiciela. Ewentualnie możesz walczyć z lordami np. Swadii, gdzie za rycerzy dostajesz $240.

Nie, nie ma opcji fast-travelingu w podstawce (nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego w Warbandzie O.o). Handel i tak jest nudny jak flaki z olejem.
    Inną dobrą opcją na zarabianie kasy jak jeszcze nie jesteś marszałkiem rebelii to sprzedawanie złapanych lordów (tutaj też polecam TweakMB, żeby np. po KAŻDEJ bitwie lord był złapany). Niby jest wojna i lepiej, żeby siedzieli w ciupie ale z drugiej strony - jak nie jesteś królem to co cię obchodzi to królestwo, któremu służysz? Zarabiaj kasę i przymilaj się lordom, a potem zrób rebelię (tylko nie kończ jej, bo wtedy stracisz władzę).